Obora Moravský Krumlov

 

Obora Moravský Krumlov se nachází v předhůří Českomoravské vrchoviny u města Moravský Krumlov v nadmořské výšce 250-420 m n.m. Jižní svahy s doubravami přechází v centrální části v plochá návrší, která se na severní straně prudce svažují k údolí říček Rokytné a Jihlavy. Tato severní část je charakteristická chladnějšími stanovišti se smrkem, borovicí a lípou. Výměra obory je 2 411 ha, z čehož lesní porosty činí 2 390 ha.

V oboře je chována zvěř jelení a mufloní a rovněž zvěř černá. V letech 2004-2013 zde bylo uloveno 18 „zlatých jelenů“, z nichž trofej nejsilnější byl ohodnocen na 245,70 bodů CIC. To je zároveň nejsilnější jelení trofej obory. Za posledních 10 let bylo také uloveno 8 kňourů, jejichž zbraně dosáhly hodnoty zlaté medaile. Nejsilnější z nich mají hodnotu 132,90 bodů CIC. Co do počtu medailí ulovené zvěře je nejkvalitnější zvěří zvěř mufloní. V této medailové hodnotě se zde loví ročně okolo 10 kusů. Trofeje nejsilnějších muflonů dosahují hodnoty 230 – 240 bodů CIC. Rekord obory u mufloní zvěře je 243,4 CIC.

Pro ubytování loveckých hostů slouží chata Ivančice se dvěma dvoulůžkovými pokoji, společenskou místností s krbem, kuchyňkou, sprchou a WC.

Fotogalerie

Kde nás najdete: