Obory Bulhary a Klentnice

 

Obory Bulhary a Klentnice jsou položeny na svazích Pavlovských vrchů nedaleko vinařského města Mikulov u česko-rakouských hranic. Kopce zde vystupují nad okolní krajinu do výšky 320 m n.m. Zdejší porosty jsou tvořeny dubem spolu s habrem a dalšími listnatými dřevinami.

V oboře Bulhary je hlavní zvěří zvěř jelení a daňčí, doplněná černou zvěří. Jedenáct jeleních trofejí v letech 2004-2013 dosáhlo hodnoty zlaté medaile. Nejsilnější z nich (241,49 CIC) je i rekordem obory.

V oboře Klentnice je chována zvěř daňčí a mufloní. Podmínky jsou zde podobné jako v oboře Bulhary. Trofeje padesátičtyř ulovených daňků v obou oborách za posledních 10 let přesáhly hranici zlaté medaile. Nejsilnější z nich pak 207,29 a 208,71 bodu CIC. Hodnoty nejsilnějších muflonů se pohybují mezi 230 a 240 body CIC. Obora Bulhary se rozkládá na ploše 1 164 ha, rozloha obory Klentnice je 485 ha.

Nově vybudovaná chata Bulhary slouží pro ubytování lovců v obou oborách a poskytuje jim komfortní ubytování. Jsou zde k dispozici dva jednolůžkové, tři dvoulůžkové a jeden třílůžkový pokoj s vlastní sprchou a WC, dále pak společenská místnost s krbem, kuchyňka, WC. Nabídku ubytování doplňuje chata Vodárna.

Fotogalerie

Kde nás najdete: